There are 114 shipyard in 3 categories
SEARCH
Sahin Celik Shipyard
Sahin Celik San. A.S.
Shipyard Details
Categories: New Building , Repair
Seas Marmara Sea
Region: Tuzla
Countries: Turkey
    
Contact Information
Address: Tersaneler Cad. No:34 Tuzla/ISTANBUL
Phone: +90 (216) 395 20 01
Contact Person:
E-Mail: info@sahincelik.com.tr
Web Site: www.sahincelik.com.tr
 
Description

Şahin Çelik Tersanesi 1978 yılında, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve tarihi çok eskilere dayanan Haliç’te Türk denizciliğine hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizdeki tersanecilik sektörünün gelişmesi ve yeni tersaneler bölgesi yapılanması nedeniyle 1983 yılında, İstanbul’un Anadolu yakasında gemi tamir ve inşa alanı olarak belirlenen Tuzla Tersaneler bölgesine taşınarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Tuzla’da ilk yıllarda gemilere tamir ve bakım hizmetleri veren Şahin Çelik Tersanesi ilerleyen yıllarda büyüme hedefleri doğrultusunda yaptığı planlı yatırımları ve teknolojik gelişimi ile yeni gemi inşa alanında atılımlar gerçekleştirmiştir. 1992 – 2001 yılları arasında römorkör, palamar botu, yat gibi yeni inşa faaliyetleri yapan tersane 2001 yılından sonra kapasitesini de arttırarak sahip olduğu olanakları ve bilgi birikimini yeni gemi inşa alanındaki talepleri karşılamaya yöneltmiştir. 

Bu tarihten itibaren yerli ve yabancı müşterileri için başta kimyasal tankerler olmak üzere çeşitli tip ve tonajda gemiler inşa eden Şahin Çelik Tersanesi 2002 yılında şirketin bugünkü ortakları tarafından satın alınmış ve alt yapı, ekipman ve insan kaynağı yatırımları ile attırdığı üretim kapasitesi sonucu ticari gemi ve yatların; inşa, proje yönetimi, bakım, onarım ve tadilatı konularında ulusal ve uluslararası pazarlarda anahtar teslimi hizmet sunmaktadır.

PropertiesPhoto GalleryMap
Address:

Tersaneler Cad. No:34 Tuzla/ISTANBUL
 
 
 
© 2011 shipyardsinturkey.com